things getting worse before getting better...

14 Şubat 2009 Cumartesi

Geçen 2 haftada


Hastalıktan başımı kaldıramıyorum bir türlü...Geçen cuma ateşim yine yükselince dersaneye gitmekten son anda vazgeçip serum takıldım ve yattım.O günden beri yatıyorum,azıcık biriken enerjimle hasta bakıyorum.Kolarım serum takılmaktan morardı,açıp kapamak işkence gibi,ateş sebebiyle dudaklarım çatladı.Günlerim uyumak,hasta bakmak,ders çalışmaya çalışmakla geçiyor.Bir de ilaç mümessilleri ile uğraşmakla(Bu konuya daha sonra uzun uzun değineceğim)...Şimdi özetlerle 2 hafta:
*Pazartesi uzmanlık sınavı için kayıtlar başlıyor,tercihim netleştirdim gibi...Çalışmalarımı sıklaştırmak istiyorum ama bu haftasonu da dershaneye gidemedim,yatıyorum.Her yerim ağrıyor,özellikle başım.
*Bu hafta bir kıl dönmesi operasyonu gerçekleştirdim Sağlık ocağında :)) Şu an en kıymetli hastam kendisi :))Bir tek doğum yaptırmadım henüz eğer onu yaptırırsam ....Ama öyle ilk doğum gelmesin,şöyle 3. -4. doğumu olsun ,Allah'ım lütfen göndereceksen bu özelliklere sahip olsun gebe.
*Pc çöktü çökecekti bir şarkı yüzünden(Bir daha başkalarından dosya kabul etmek yok.) ama köyümde bir bilgisayar dahisi yaşıyormuş.Bu hafta içinde yeniden doğmuş gibi oldu bilgisayarım.Üstüne çok afilli bir program ekledi pcye,explorer daha bir hızlı çalışıyor.
*Bu pazartesi Hasta Haklarına şikayet edilmişim,savunmam istendi.Hayatımın ilk savunmasını da verdim.Konu: 3 karneye,hasta sahibi gelmeden ilaç yazmayarak kişiliklere hakarette bulunmammış.Size de şikayet sebebi baştan kusurlu hareket olarak gelmedi mi?Peki bir de aynı hastanın polikliniğime,hasta muayene ettiğim sırada dalıp'' 1 saatte 3 hasta muayene edemedin ''diye bağırıp çağırmasını da ekleyeyim mi?Peki ,ben o gün 136 hasta bakmamış mıyım!Süper bir savunma yazısı yazdı annemle babam(Birilerinin hep prensesi olmak çok güzel bir şey).Elbette SGK karneleri akridite etti ayrıca.
*Yarın İrem ile Babam geliyor.Bu haftanın en süper haberi bence.Çok mutluyum,çok özledim onları.Ve elbette yeni arabamda geliyor.Bu heyecanımı daha da artırıyor.
*Bu arada içimde bir değişim rüzgarları  esiyor.Ne olduğu konusunda emin değilim ama ... Durup anı dinliyorum,hastalıktan mı bilmiyorum.
*Sizce nestle damak çok mu kalorilidir :))

Hiç yorum yok: