things getting worse before getting better...

21 Aralık 2011 Çarşamba

Takdir-Teşekkür Hesabı


Dr.House izlemeyi çok seviyorum,hatta hiçbir bölümünü kaçırmamaya çalışıyorum.Doktorlukla ilgili yapılmış en güzel dizilerden biri,bir de Royal Pains var favorilerim arasında.

 House  profesyonel tibbi danışmanlığın aldığı kaliteli senaryosu olan bir dizi.Hal böyle olunca doktorlar arasında sıkça bahsi geçiyor dizinin elbette( Bunun yanında aramızda mevzusu bol geçen bir başka dizide Dr.Levent, asistanı Dr Ela ve bir takım doktorun hastane maceraları var :) ).
Bir doktor olarak  konuşulan tibbi dili ve vakaları anlama kolay ve izlemek  de çok keyifli oluyor.Ama lütfen söyler misiniz,ben diziyi anlamıyorum ,bir izleme kılavuzu alayım da okuyayım diyeen çıkar mı aramızdan acaba? Eğer içimizde anlamadığı bir diziyi anlayabilmek için  izleme kılavuzu alan varsa gerçekten takdir ediyorum kendilerini.Kitabı yazarına ise ayrıca teşekkür ediyorum.Bence yerli malı dizilerimizin de ilişkiler şemasını anlatan kılavuzlar yazılsın.Dizilerdeki  kimin eli kimin cebinde olduğunun belli olmadığı senaryoların bolca yazıldığı bu dönemde,  kimi zaman yuh dedirten ilişkiler ağını çözebilmek epey karmaşık bir hal alabiliyor :)).

Bu fotoğrafı dün D&R'da çektim,fiyatı 27.5 tl ,hani almak isteyen olursa diye?

P.s: Herkese iyi günler dilerim!

Hiç yorum yok: